Brøndum har deltaget ved årets Cleanroom EXPO DK

8. oktober 2018

Den årligt tilbagevendende begivenhed Cleanroom EXPO DK er netop blevet afholdt.

Schæffergården i Gentofte dannede rammen om konferencen, der er målrettet virksomheder med renrumsproduktion samt leverandører hertil.

Begge dage var der mange relevante foredrag samt udstillere med nyheder til branchen. En af foredragsholderne på konferencen var Brøndums salgschef, Jørn Flohr Schultz, der talte om "Validering af Cleanroom – fra idé til IQ/OQ".

Derudover havde Brøndum en udstilling sammen med CITEA, som har stor erfaring med opførelse af renrum og en know-how opbygget gennem 18 års arbejde med installation og opbygning af renrum, renovering samt vedligeholdelse.

"Vi havde nogle rigtig gode dage, hvor vi fik mange interessante snakke med de mange forskellige besøgende på konferencen. Det er en fornøjelse at kunne dele ud af sin viden på området og samtidig tage en masse med sig hjem," siger Jørn Flohr Schultz, der håber at kunne deltage på konferencen igen til næste år.

Sådan kan vi hjælpe med en renrumsløsning

Pharma

"Du er velkommen til at kontakte mig, hvis du har spørgsmål til vores løsninger."
Jørn Flohr Schultz Salgschef